wtorek, 8 lutego 2011

Trening ASG w obiektywie kamery


Napisałem niedawno o tym, jak można przeprowadzić trening. Wnioskując ze statystyk, temat okazał się być interesujący. Duże zainteresowanie wzbudzają też materiały filmowe na tym blogu. W efekcie przeszperałem nieco Youtube i Vimeo i znalazłem poniższe, ciekawe materiały.


FIA, szkolenie unitarne (wprowadzające dla rekrutów)

Warto spojrzeć, jak można organizować szkolenia z taktyki zielonej. FIA to grupa airsoftowo-paramilitarna, świetnie podchodzą do metodyki nauczania i organizacji zajęć. Można ich śmiało pod tym względem stawiać obok Harcerstwa i Strzelca.
Tactic Games - firma szkoleniowo-integracyjna

A tu coś co łączy hobby z biznesem. Firma, która oferuje airsoftowcom i innym fanom zabawy w wojsko szkolenia z replikami. Pod koniec zdjęcia z zimowej strzelanki przez nich organizowanej.

Szkolenia Asg from Tactic Games on Vimeo.


Coyote ASG - szkolenie z CQB, ASG i broń palna

Inna firma, która łączy hobby z zarobkiem (pozytywnie). Coyote ASG to sklep z replikami i sprzetęm oraz szkolenia kierowane do naszej społeczności. Niegdyś reprezentanci WMASG i Podręcznika Taktyki zostali zaproszeni na pokazowe szkolenie. Pisałem o nim na łamach tego bloga.A.S.G. Delta Team

Tym razem coś z zagranicy. Fajnie zmontowany pokaz zgrania, choć wiele błędów. Ale prawdę mówiąc, wolę błędy, które z czasem znikną, niż w ogóle brak zgrywania i ćwiczenia. Na zachętę tym, co chcą zacząć ćwiczyć i poczuć team spirit.
Platoon ASG

Zupełnie początkujący w CQB. Chyba dwóch chłopaków było na jednym czy dwóch treningach z profesjonalnym instruktorem i przekazali reszcie to, co załapali. Jak na początki całkiem nieźle myślę. I to nie tylko dlatego, że tam wystąpiłem ;)
Grim Reapers z Chełma

Ponownie początkujący, tym razem rekruci teamu Grim Repears. W materiale widać proces nauczania, a nie efekt końcowy, co warto podkreślić. Widać jak pracuje grupa, instruktorów nadzorujących, postępy.
GDS & SGO - ćwiczenie współpracy

Dwie grupy specjalizujące się w policyjnym CQB zorganizowały wspólne ćwiczenie na sporym obiekcie. W porównaniu do profesjonalistów (Policji) jeszcze wiele do nauczenia, ale jak na hobbystów zapaleńców - robi wrażenie.SPAT Szczecin

Według mojej wiedzy numer jeden w Polsce. SPAT Szczecin to legenda, która szkoli wiele grup z kraju, a gdy jedzie gdzieś gościnnie, szokuje profesjonalizmem. Prawdziwi profesjonaliści wśród amatorów.
Charlie Tango Whiskey

Była już na blogu, ale nie zaszkodzi pokazać ponownie. Airsoftowcy w akcji, czyli podczas kręcenia profesjonalnej reklamówki. Czasem pasja i praca nad umiejętnościami daje efekty :)The Crux - SPAP Katowice

Kolejny przykład świetnej pracy airsoftowców na planie filmowym. Produkcja bezbudżetowa, a efekt palce lizać. SPAP Katowice to airsoftowa grupa rekonstrukcyjna, która robi naprawdę pozytywne wrażenie.

8 komentarzy:

 1. A filmy Old Death Squad'u z Wrocławia?

  http://vimeo.com/channels/ods

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo jest też takich, które nie są upublicznione. Musisz np. mieć konkretny link na youtube. Podzielić można je na dwa rodzaje. Nakręcone w celach promocyjnych i w czysto szkoleniowych aby wyłapać własne błędy. Ten drugi rodzaj zwykle jest właśnie niepubliczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten post ma na celu zachęcenie ludzi, którzy jeszcze się tak nie 'bawią'. Nie chce pokazywać wszystkiego, bo to zwyczajnie niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Domyślam się. Wspominam jedynie, że pokazałeś pewien wycinek. Dodatkowo pozwoliłem sobie usystematyzować charakter (cel) ich kręcenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie to że się czepiam ale na focie masz aparat średnio formatowy a nie kamerę ( no gdyby miał przynajmniej możliwość filmowania to jeszcze bym zrozumiał ale z tego co wiem akurat ten aparat nie posiada takiej funkcji )

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie to że się czepiasz :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten film FIA to "stary suchar", pierwsza zorganizowana unitarka razem z Szerszeniami. Bialej Podlaskiej. W ubiegłym tygodniu pojawił się film z Otwartych scenariuszy bojowych. Uważam że bardzo klimatyczny.

  OdpowiedzUsuń

Wspiera nas:

 
Google