wtorek, 17 stycznia 2012

Śląskie Airsoftowe Warszaty Taktyczne cz. 3

Teamy, które wcześniej przejawiły zainteresowanie śląskimi warsztatami zostały zaproszone na spotkanie w budynku, należącym do harcerzy z Rudy Śląskiej,a zorganizowanym przez Red Cell. Niestety frekwencja nie dopisała, ale udało się przeprowadzić ćwiczenia sztabowe na mniejszą, niż planowana, skali.W uproszczeniu możnaby powiedzieć, że zagraliśmy w grę stategiczną na realnej mapie Załęskiej Hałdy, podzieloną na 5 minutowe rundy odgrywając dwa plutony, dowodzone przez dowódcę kompanii, gdzie na każdy pluton składały się 3-4 drużyny po 10 ludzi. Każda drużyna dowodzona była przez uczestnika.

Komunikowali się przez radio, choć problemy techniczne zrobiły swoje i nie zawsze to było możliwe. Przed właściwą symulacją powtórzyliśmy czytanie i wyznaczanie azymutów na busoli oraz czytanie współrzędnych w uproszczonym (uciętym tylko do cyfr) układzie współrzędnych MGRS.

Na koniec omówiliśmy wizje warsztatów i plany na najbliższy trening. Ustaliliśmy, że odbędzie się on 5 lutego 2012 i będzie warsztatami dla podoficerów. Więcej na ten temat na WMASG:
http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/120719-warsztaty-dla-podoficerow-5-lutego-2011/

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Wspiera nas:

 
Google