piątek, 11 grudnia 2009

Milsim Uliczny - gra agenturalna

Na forum weekend-warriors.pl, w dziale Gry Milsimowe pojawił się taki oto wpis:

Znalazłem taką notkę w jednym z portali internetowych. Notka zniknęła po około godzinie. Kopiuję ją na jak największą ilość for i zmieniam nieco treść, licząc na to, że wyszukiwarki nie wyłapią wszystkich wspomnień. Z tego też powodu usuwam wszelkie nazwy własne i cytaty, aby trudniej 'cenzurze' było wyłapać moje kopie w internecie.

W ostatnich miesiącach Policja natrafiła na kilka poszlak wskazujących, że w centralnej Polsce swą placówkę założyła wyjątkowo ekstremistyczna grupa Zielonych, która odpowiada za serię mało znanych, ale istotnych gospodarczo zamachów i ataków, a także kilka sporych kradzieży dokonanych drogą elektroniczną. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że działania grupy wymierzone są przeciwko czołowym koncernom, w szczególności koncernom paliwowym.

W trakcie dziennikarskiego dochodzenia okazało się (informacje nieoficjalne), że w tle dokonano też dwóch morderstw. Ofiarami byli osobnicy podejrzani o bliskie kontakty ze wspomnianą grupą. Obok teorii porachunków wewnątrz grupy w trakcie śledztwa pojawiła się interesująca koncepcja, że za owymi zabójstwami stoi inna organizacja, której interesy oraz tożsamość pozostają zagadką.

Jeśli ktoś z tego forum jest zainteresowany tymi szybko znikającymi z internetu informacjami proszę o kontakt na maila:

Email: jan.karol.kowalski@gmail.com

Kilka godzin później został skasowany przez moderatora tłumaczącego, że musi wyjaśnić całą sprawę. Dziś w południe pojawił się nowy wpis w temacie:

Wyjaśniłem sprawę z autorem.

Jest to osoba na tyle znana i szanowana że na pewno nie zaproponuje jakichś "głupich" czy nieodpowiedzialnych zachowań.

Będzie to coś pomiędzy grą larpową a milsimem - połączenie tych gier w różnych lokacjach.

W ciągu kilku dni dostaniemy więcej informacji - aczkolwiek jedna rzecz pozostanie tajna - autor.
Po napisaniu maila do autora, podającego się za Jana Karola Kowalskiego, z zapytaniem o co właściwie chodzi otrzymałem taką oto informację:


Witam,

Chodzi o działania o charakterze agenturalnym, rzadziej operacji z użyciem środków przymusu bezpośredniego (replik airsoftowych). Przy czym to ostatnie tylko i wyłącznie w miejscach bezpiecznych (ustronnych, bez zagrożenia dla osób postronnych czy ryzykownych dla wizerunku airsoftu w Polsce).

Szczegóły fabularne - tylko po dołączeniu się do gry i tylko przez kontakt osobisty z łącznikiem.

UWAGA - udział w grze powinien być ścisłą tajemnicą - nie wiadomo bowiem, czy ktoś z najbliższego otoczenia nie działa dla strony przeciwnej.

Pozdrawiam
Jan Karol Kowalski
Czym dokładnie gra ma być i jak wyglądać wciąż pozostaje tajemnicą, ale sugerując się ostatnimi dyskusjami w środowisku i poszlakami w samym tekście - będzie to najprawdopodobniej rodzaj gry terenowej osadzonej w fabule  rodem z filmu szpiegowskiego, w której gracze podejmować będą działania agenturalne i specjalne.


Czekam na więcej informacji, o których zapewne poinformuję.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Wspiera nas:

 
Google